PORJUN - Balie ogrodowe, Sauny - akcesoria
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Bambus na podłodze w saunie? Sprawdź, dlaczego warto

Sauna to popularny sposób na relaks – chętnie z niego korzystają ludzie w każdym wieku, którzy chcą dbać o swoją odporność oraz kondycję fizyczną. Jednak aby pobyt w saunie przyniósł oczekiwane rezultaty dla zdrowia, koniecznie należy zadbać również o kwestie bezpieczeństwa. Jednym z rozwiązań, które pozwoli je zwiększyć, są specjalne maty na podłogę kabiny. Do czego one służą?

Jak zbudowana jest podłoga w saunie?

Aby zrozumieć znaczenie mat podłogowych do sauny należy w pierwszej kolejności dowiedzieć się nieco na temat tego jak zbudowana jest kabina. Głównym materiałem do zbudowania sauny jest drewno, które odznacza się dobrymi parametrami izolacyjnymi, jest trwałe, a jednocześnie przyjazne i bezpieczne dla użytkowników – drewno nie nagrzewa się, można go więc bez przeszkód dotykać nawet gołą skórą.

Jednak nie cała kabina jest wykonana z drewna. Do wykończenia podłogi wykorzystuje się zazwyczaj płytki ceramiczne. Dlaczego? Ponieważ są one niepodatne na działanie wilgoci, która może się na nich gromadzić. Z drugiej strony płytki ceramiczne są z natury chłodniejsze, a po zmoczeniu stają się śliskie – dlatego chodzenie po nich bosymi stopami nie jest ani komfortowe, ani bezpieczne.

Maty bambusowe w saunie?

Jak widać podłoga ceramiczna w saunie ma swoje plusy, ale również sporo minusów z punktu widzenia użytkownika. Dlatego powszechną praktyką jest wykładanie podłogi zwijanymi matami wykonanymi na przykład z drewna bambusowego. Dzięki nim możliwe jest chodzenie w saunie boso bez nieprzyjemnych doznań i z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa. Jednocześnie maty bambusowe są skonstruowane w taki sposób, by nie gromadziły na swojej powierzchni wody. To w połączeniu z bardzo wysoką jakością materiału i wykonania (posiadają one m.in. podkładki antypoślizgowe, a do ich łączenia i zabezpieczenia nie użyto toksycznych produktów chemicznych) sprawia, że maty mogą służyć z powodzeniem przez wiele długich lat.

Komentarze do wpisu (0)

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium