suma: 0,00 zł do kasy

Folia aluminiowa do sauny

Zbudowanie sauny wymaga zastosowania odpowiednich materiałów. Poza drewnem służącym jako materiał do wykończenia wewnętrznych powierzchni kabiny, ważną rolę odgrywa również izolacja, której zadaniem jest zabezpieczenie kabiny przed nadmierną utratą temperatury. Jednak warstwa izolacji również wymaga zabezpieczenia – funkcję tę pełni specjalna folia aluminiowa do sauny.

W naszej ofercie znajdziesz specjalną folię aluminiową oraz taśmę aluminiową do łączenia izolacji.

Folia aluminiowa izolacyjna 15m2
Folia aluminiowa izolacyjna 15m2
Producent: Porjun
Cena: 67,00 zł
sztuk
zobacz więcej
Folia aluminiowa izolacyjna 30m2
Folia aluminiowa izolacyjna 30m2
Producent: Nieznany
Cena: 114,00 zł
sztuk
zobacz więcej
Taśma aluminiowa 50MB
Taśma aluminiowa 50MB
Producent: Porjun
Cena: 14,00 zł
sztuk
zobacz więcej

Co wyróżnia folię aluminiową do sauny?

Folia aluminiowa do sauny znacznie różni się od folii spożywczej, obecnej w każdej kuchni. Przede wszystkim posiada ona inną budowę – składa się z trzech warstw:

  • folii właściwej o gramaturze 19g/m2,
  • papieru brązowego o gramaturze 70 mg/m2,
  • folii laminowanej LDPE o gramaturze 15g/m2,

Taka struktura sprawia, że folia do sauny odznacza się większą trwałością i jest łatwiejsza w montażu.

Jaką rolę w budowie sauny odgrywa folia aluminiowa?

Folia aluminiowa jest ważnym elementem izolacji każdej sauny. Jej zadaniem jest chronienie zasadniczej izolacji termicznej, wykonywanej z wełny mineralnej przed kontaktem z wilgocią z wnętrza kabiny. W ten sposób folia chroni izolację przed zniszczeniem i utratą jej parametrów fizycznych. Dodatkowo odbija ona część ciepła z powrotem do wnętrza kabiny, dlatego też jest istotna dla utrzymania temperatury. Folię umieszcza się między warstwą izolacji a boazerią na ścianach i okładzinie sufitu kabiny sauny. Ważne, żeby folia tworzyła szczelną warstwę, dlatego do łączenia jej należy używać specjalnej taśmy aluminiowej.

Dobra folia – wydajna sauna

Wysokiej jakości izolacja jest jednym z warunków prawidłowego funkcjonowania każdej sauny. Zapobiegając ucieczce ciepła z kabiny, folia aluminiowa pozwala zmniejszyć zapotrzebowanie na energię potrzebną do utrzymania temperatury. Wybierając wysokiej jakości produkty zmniejszamy koszty korzystania z sauny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium