PORJUN - Balie ogrodowe, Sauny - akcesoria
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Dlaczego PorJun?

Opcje przeglądania
Kategorie
Producent
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Folia aluminiowa do sauny

Zbudowanie sauny wymaga zastosowania odpowiednich materiałów. Poza drewnem służącym jako materiał do wykończenia wewnętrznych powierzchni kabiny, ważną rolę odgrywa również izolacja, której zadaniem jest zabezpieczenie kabiny przed nadmierną utratą temperatury. Jednak warstwa izolacji również wymaga zabezpieczenia – funkcję tę pełni specjalna folia aluminiowa do sauny.

Folia aluminiowa do sauny to niezbędny element dla komfortu i wydajności tego typu pomieszczeń. Jej właściwości termiczne, odporność na wilgoć, ochrona przed promieniowaniem elektromagnetycznym, łatwość montażu oraz estetyka sprawiają, że warto zainwestować w ten materiał izolacyjny. Dzięki niemu sauna stanie się miejscem jeszcze bardziej przyjemnym i relaksującym, a także dłużej zachowa swoje walory użytkowe. W naszej ofercie znajdziesz specjalną folię aluminiową oraz taśmę aluminiową do łączenia izolacji.

Izolacja

Folia aluminiowa izolacyjna 15m2 Folia aluminiowa izolacyjna 15m2
Producent: Porjun
Cena:

67,00 zł

sztuk
zobacz więcej
Taśma aluminiowa 50MB Taśma aluminiowa 50MB
Producent: Porjun
Cena:

14,00 zł

sztuk
zobacz więcej

Co wyróżnia folię aluminiową do sauny?

Folia aluminiowa do sauny znacznie różni się od folii spożywczej, obecnej w każdej kuchni. Przede wszystkim posiada ona inną budowę – składa się z trzech warstw:

  • folii właściwej o gramaturze 19 g/m2,
  • papieru brązowego o gramaturze 80 g/m2,
  • folii laminowanej LDPE o gramaturze 20 g/m2.

Taka struktura sprawia, że folia do sauny odznacza się większą trwałością i jest łatwiejsza w montażu. Można ją łatwo przyciąć na odpowiednią wielkość i kształt, a następnie przymocować do ścian i sufitów za pomocą kleju, zszywek lub taśmy montażowej. Dzięki temu folia aluminiowa stanowi szybkie i proste rozwiązanie dla osób, które samodzielnie chcą zbudować saunę lub zmodernizować istniejącą konstrukcję.

Jaką rolę w budowie sauny odgrywa folia aluminiowa?

Folia aluminiowa jest ważnym elementem izolacji każdej sauny. Jej zadaniem jest chronienie zasadniczej izolacji termicznej, wykonywanej z wełny mineralnej lub skalnej, przed kontaktem z wilgocią z wnętrza kabiny. W ten sposób folia chroni izolację przed zniszczeniem i utratą jej parametrów fizycznych. Dodatkowo odbija ona część ciepła z powrotem do wnętrza kabiny, dlatego też jest istotna dla utrzymania temperatury. Folię umieszcza się między warstwą izolacji a boazerią na ścianach i okładzinie sufitu kabiny sauny. Ważne, żeby folia tworzyła szczelną warstwę, dlatego do łączenia jej należy używać specjalnej taśmy aluminiowej.

Dobra folia – wydajna i bezpieczna sauna

Wysokiej jakości izolacja jest jednym z warunków prawidłowego funkcjonowania każdej sauny. Zapobiegając ucieczce ciepła z kabiny, folia aluminiowa pozwala zmniejszyć zapotrzebowanie na energię potrzebną do utrzymania temperatury. Ponieważ folia aluminiowa nie przepuszcza pary wodnej, chroni konstrukcję sauny przed szkodliwym wpływem wilgoci. Dzięki temu drewniane elementy sauny są zabezpieczone przed gniciem, pleśnią i innymi problemami związanymi z wilgocią, co przekłada się na dłuższą żywotność całej konstrukcji. Wybierając wysokiej jakości produkty zmniejszasz koszty korzystania z sauny, a zwiększasz bezpieczeństwo.

Folia aluminiowa do sauny pełni również funkcję ochronną przed promieniowaniem. W dzisiejszych czasach jesteśmy narażeni na wiele szkodliwych źródeł promieniowania, takich jak telewizory, komputery czy telefony komórkowe, folia aluminiowa skutecznie odbija promieniowanie elektromagnetyczne. Zapewnia tym samym dodatkową ochronę dla osób korzystających z sauny.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium