PORJUN - Balie ogrodowe, Sauny - akcesoria
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Dlaczego drewno to idealny budulec do sauny?

Sauny od wieków są nieodłącznym elementem kultury krajów skandynawskich, a w ostatnich latach zyskują coraz większą popularność również w Polsce. Wybierając materiały do budowy sauny, warto zwrócić uwagę na drewno, które posiada wiele zalet, czyniąc je idealnym budulcem do tego celu.

Naturalność i ekologia

Drewno to surowiec pochodzenia naturalnego, który doskonale wpisuje się w trend ekologicznego stylu życia. Wybierając drewno jako materiał do budowy sauny, wspieramy zrównoważony rozwój oraz dbamy o środowisko. Ponadto drewno jest materiałem odnawialnym, co oznacza, że jego zasoby mogą być uzupełniane poprzez odpowiednie gospodarowanie lasami.

Właściwości termiczne

Drewno do sauny charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami termicznymi, dzięki czemu zapewnia doskonałą izolację cieplną. W saunie drewnianej temperatura jest równomiernie rozłożona, co przekłada się na komfort użytkowania. Drewno ma także zdolność do akumulacji ciepła, co oznacza, że po wyłączeniu sauny przez dłuższy czas utrzymuje się w niej przyjemna temperatura.

Właściwości higroskopijne i odporność na działanie wysokich temperatur

Drewno ma zdolność do regulowania wilgotności powietrza, co jest niezwykle istotne w przypadku sauny. Dzięki właściwościom higroskopijnym drewna w saunie utrzymuje się odpowiedni mikroklimat, sprzyjający relaksowi i regeneracji organizmu. Drewno wchłania nadmiar wilgoci, a gdy powietrze jest zbyt suche, oddaje ją z powrotem do otoczenia. Jest też materiałem odpornym na działanie wysokich temperatur, co jest kluczowe w przypadku sauny. W przeciwieństwie do innych materiałów, takich jak metal czy plastik, drewno nie ulega odkształceniom ani uszkodzeniom pod wpływem gorąca.

Komentarze do wpisu (0)

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium