suma: 0,00 zł do kasy

Kamienie do sauny

Aby sesja w saunie była w pełni udana, konieczne jest stworzenie w kabinie odpowiednich warunków – wysokiej temperatury oraz wilgotności powietrza na pożądanym poziomie. Dobry piecyk to zaledwie połowa sukces. Równie ważne jest zastosowanie odpowiednich kamieni.

Producentem kamieni do sauny dostępnych w naszej ofercie jest marka Harvia.

Kamienie Diabaz Oliwinowy 20kg
Kamienie Diabaz Oliwinowy 20kg
Producent: Saunario
Cena: 60,00 zł
sztuk
zobacz więcej
Kamienie Diabaz Oliwinowy 20kg - duże
Kamienie Diabaz Oliwinowy 20kg - duże
Producent: Saunario
Cena: 60,00 zł
zobacz więcej

Do czego służą kamienie w saunie?

Kamienie do sauny umieszczane są w specjalnych koszach znajdujących się na szczycie piecyka lub otaczających komorę grzewczą. Ich zadaniem jest kumulowanie wytworzonego przez urządzenie ciepła i stopniowe uwalnianie go. W ten sposób zwiększa się efektywność ogrzewania sauny. Kamienie mogą służyć również do wytwarzania pary – wystarczy polać je niewielką ilością zimnej wody. Para nie tylko zwiększa wilgotność powietrza, ale jest również nośnikiem ciepła – wykorzystywana jest do równomiernego rozprowadzenia ciepła po całej kabinie i chwilowego podniesienia temperatury ciała osób przebywających wewnątrz. Kamienie nadają się do użytku z piecykami elektrycznymi oraz opalanymi drewnem.

Dlaczego warto wybierać odpowiednie kamienie?

Kamienie do sauny nie mogą być przypadkowym wyborem. Najlepszym, powszechnie stosowanym rozwiązaniem jest diabaz oliwinowy, który znany jest z tego, że znakomicie kumuluje ciepło i jest bardzo odporny na wysokie temperatury i wilgoć. Zastosowanie ich pozwala maksymalnie wykorzystać możliwości sauny i zmniejszyć koszt jej eksploatacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium