PORJUN - Balie ogrodowe, Sauny - akcesoria
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Dlaczego użytkownicy sauny często noszą czapki filcowe?

Wraz z rosnącą popularnością widać rosnące zapotrzebowanie na różnego rodzaju akcesoria i gadżety do stosowania podczas sesji. Jednym z takich produktów są z pewnością specjalne czapeczki wykonane z filcu. Do czego one służą, jaką funkcję pełnią? Czy warto je nosić, a jeśli tak – to kto powinien o tym pamiętać w szczególności? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym wpisie.

Do czego służy filcowa czapka do sauny?

Filcowe czapki do sauny mają bardzo specyficzny, stożkowaty kształt, jednak to nie estetyka jest ich najważniejszą cechą, lecz świetne właściwości termoizolacyjne. Filc wykonywany jest ze spilśnionej wełny, która dla owiec stanowi przede wszystkim ochronę przed zarówno wysokimi, jak i niskimi temperaturami. Czapka do sauny wykonana z filcu pełni tę samą funkcję – chroni głowę noszącej ją osoby przed nadmiernym przegrzaniem. To bardzo ważne, gdyż panująca w saunie wysoka temperatura może u osób bardziej wrażliwych wywołać szereg niepożądanych skutków ubocznych, jeśli dojdzie do przegrzania głowy – objawem tego mogą być zawroty, nudności. Czapka pozwala do pewnego stopnia przedłużyć czas, który można spędzać w saunie. Dodatkowo chroni ona wrażliwe włosy oraz skórę głowy.

Kiedy warto sięgnąć po czapkę z filcu?

Sporadyczne korzystanie z sauny nie przyniesie raczej bardzo istotnych skutków ubocznych. W innej sytuacji są osoby, które z sauny chcą korzystać często i z dużą regularnością. Panujące w kabinie ekstremalne warunki, a więc wysoka temperatura oraz poziom wilgotności (zarówno niski, jak i wysoki) mogą w bardzo negatywny sposób odbić się na kondycji włosów, skóry głowy, czy też przyczyniać się do pewnych problemów zdrowotnych wynikających z przegrzania głowy. Dla takich osób ochrona pod postacią czapki z filcu jest właściwe koniecznością. Należy jednak pamiętać, że nawet najlepsza czapka nie jest w stanie chronić głowy w 100% - najważniejsze jest odpowiedzialne korzystanie z sauny.

Komentarze do wpisu (0)

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium