PORJUN - Balie ogrodowe, Sauny - akcesoria
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Jakie możliwości dają sterowniki do sauny?

Sesja w saunie to uwielbiany przez wielu sposób na relaks po ciężkim dniu pracy lub intensywnym wysiłku fizycznym. Aby pobyt w saunie przyniósł spodziewane efekty, w kabinie muszą panować odpowiednie warunki. W dzisiejszych czasach uzyskanie tych warunków jest bardzo proste dzięki wykorzystaniu specjalnych cyfrowych sterowników. Jakie możliwości dają te urządzenia?

Do czego służą sterowniki do sauny?

Kluczowym zadaniem sterownika do sauny jest danie użytkownikowi kontroli nad pracą zasilającego saunę piecyka. Może on zostać połączony również z pozostałymi elementami wyposażenia, między innymi z mechaniczną wentylacją, oświetleniem czy nagłośnieniem. Przy ich pomocy można ustawić parametry takie jak temperatura powietrza, poziom wilgotności, czas włączenia i wyłączenia piecyka. Dzięki temu nie trzeba czekać na rozgrzanie sauny i można skorzystać z niej zaraz po zakończeniu treningu lub po powrocie z pracy.

Intuicyjna obsługa

Istotną zaletą sterowników do sauny jest ich bardzo prosta, intuicyjna obsługa – do wprowadzenia pożądanych parametrów wystarczy kilka przycisków. Wiele z nowocześniejszych modeli, takich jak FFES seria Cxx wyposażonych jest w wygodny ekran dotykowy oraz przejrzysty interfejs – dzięki nim korzystanie ze sterowników staje się jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze. Ich istotnym atutem jest również bardzo wysoka odporność na wysokie temperatury i wilgoć, dzięki którym mogą być wykorzystywane przez długie lata.

Dlaczego warto wyposażyć saunę w sterownik?

W tradycyjnej, pozbawionej nowoczesnych zdobyczy techniki saunie stworzenie odpowiednich warunków do sesji było trudne, wymagało pewnego doświadczenia i nieustannej kontroli wskazań termometru i higrometru. Dzięki sterownikom wszystko stało się dużo łatwiejsze. Urządzenia te wyposażone są w różnego rodzaju czujniki, przy pomocy których dokładnie monitorują sytuację w saunie i dopasowują do niej pracę pieca. Dodatkową korzyścią jest obniżenie kosztów eksploatacji sauny, ponieważ nie dochodzi przy tym do sytuacji, w której piec działa z nadmierną wydajnością.

Komentarze do wpisu (0)

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium